logo

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VAKFI ÖZEL GÜNAY SOLUK ANAOKULU

Okul Müdürünün Mesajı

 Sevgili Veliler ve Öğrenciler,

     Eğitim bir yolculuksa bu yolculuğun ilk adımları anaokulunda atılır.

Çocuğun kendi yuvasından çıkıp “ana” sözcüğünün tüm alt mesajlarını taşıyan başka bir yuvada ilk kanat çırpışlarını deneyimleyeceği okulunda…

     Gücünü köklerinden ve yüz yılı aşkın tecrübesinden alan okulumuzda, çocuklarımızın bizden sonra devam edeceği eğitim yolculuklarında ihtiyaç duyabilecekleri tüm becerilerin temelini atıyoruz. Ayakları bu topraklara sağlamca basarken yüzünü bilime, sanata, medeniyete dönmüş dünya vatandaşı çocuklar yetiştiriyor; Atamıza, Cumhuriyetimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

     Okulumuzda, “Mutlu okul, mutlu çocuk” ilkesi egemendir. Yönetim ve akademik kadro olarak insan şekillendirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bize emanet ettiğiniz dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın her birini ayrı bir değer olarak görüyor, onları geleceğin parlayan yıldızları olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Her çocuğun işlenmemiş bir cevher olduğu gerçeğinden yola çıkarak içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmaları için her alanda bire bir rehberlik yapacağımızı taahhüt ediyoruz.

     Öğrencilerimizin adım attıkları her mekâna coşkuyla adım atmaları, severek o mekana yönelmelerine çokça önem veriyoruz. Sevginin önemli bir anahtar, öğrenmede işlevi yüksek bir motivasyon kaynağı olduğunu kabul ediyoruz. Sevmediğimiz kimselerden yeterince öğrenemez, sevilmediğimiz ortamlarda öğrenmeye yeterince açık olamayız.

     Okulumuz, bizi bilişsel olarak iyi bir noktaya taşıyacağı gibi, duygularımızı dikkate alan, bizi sevgiyle kucaklayan, estetik ve manevi gelişimimize önem veren bir yer olmalı.

     Okul öncesi dönemden başlayarak okulumuz bünyesinde yer alan tüm bölümlerimizde destekleyici ve yönlendirici eğitim sistemimizle öğrencilerimizi sorgulayan, araştıran, yenilikçi, evrensel değerleri benimsemiş ve özgüvenli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimizi akranlarından daha da ileriye götürmek için kendimizle rekabet etme iddiasındayız. Bu iddiamızı destekleyici ekip ruhuyla başarıya odaklı çalışan bir akademik kadro, bir eğitim kurumunda olması gereken argümanlar ile yola koyulduk.

     Özel Günay Soluk Anaokulu olarak tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, eğitim yolculuklarında yollarının açık ve aydınlık olmasını diliyoruz…

 

HÜLYA AYTAÇ

Özel Günay Soluk Anaokulu Okul Müdürü